Under the Sky: Images of Future Cities from Skyscrapers to Information Villages in the 20th - first decade of the 21st Centuriesстатья

[1] Mikhaylova L. Under the sky: Images of future cities from skyscrapers to information villages in the 20th - first decade of the 21st centuries // Природа и культура: американский опыт сосуществования. Город и урбанизм в американской культуре. Материалы ХХХVI и XXXVII Международных конференций Российского Общества по изучению культуры США / Ed. by Л. Г. Михайлова. — Американская культура. — Факультет журналистики МГУ Москва, 2014. — P. 318–324.