Mössbauer study of the anisotropy of hyperfine interactions of the 57Fe nucleus in the quasi-binary system Zr1-xScxFe2тезисы доклада

Дата последнего поиска статьи во внешних источниках: 21 мая 2019 г.

Работа с тезисами доклада

[1] Mössbauer study of the anisotropy of hyperfine interactions of the 57fe nucleus in the quasi-binary system zr1-xscxfe2 / V. S. Rusakov, V. S. Pokatilov, T. V. Gubaidulina, M. E. Matsnev // XV International Conference Mossbauer Spectroscopy and Applications. Book of Abstracts. 10-16 September 2018, Sochi, Russia. / Ed. by С. П. Кубрин, И. Любутин, Д. Сарычев, К. Фролов. — Издательство Южного федерального университета. Ростов-на-Дону, Таганрог, 2018. — P. 46–46.